Dlaczego już teraz warto myśleć o eventach w 2021 roku?

Data wpisu: 18.11.2020

W kontekście przyspieszającej pandemii może się to wydawać szaleństwem, a jednak zauważamy, że coraz więcej firm nieśmiało zaczyna przysyłać zapytania odnośnie do możliwości zorganizowania eventu w 2021 roku. Oczywiście na ten moment trudno jest snuć jakieś plany – przywykliśmy przecież do tego, że obostrzenia są wprowadzane i zdejmowane praktycznie z dnia na dzień. Z drugiej jednak strony głosy z obozu medycznego, a przede wszystkim doniesienia na temat szczepionek pozwalają nam patrzeć w przyszłości z optymizmem. Możemy zatem wstępnie podpowiedzieć, że warto już myśleć o eventach firmowych w 2021 roku, rezerwując sobie luźno terminy w agencjach. Dlaczego?

Dużo miejsca w kalendarzu

Przed pandemią dobre agencje eventowe miały wypełnione kalendarze na wiele miesięcy do przodu. Zdarzało się nam nawet układać plan pracy na cały rok w okolicach stycznia i lutego. Olbrzymie zapotrzebowanie na eventy firmowe prędzej czy później wróci, ale obecnie śmiało można przebierać w terminach. Jeśli więc w najbliższej przyszłości planujesz jakiś event związany z np. jubileuszem firmy, to radzimy nie zwlekać z rezerwacją terminu.

Atrakcyjne ceny

Nie jest oczywiście tak, że agencje eventowe nie mają teraz co włożyć do garnka i godzą się na organizowanie imprez za półdarmo. Na pewno natomiast jako branża jesteśmy bardziej otwarci na negocjacje ze zdecydowanymi klientami. Cały przemysł spotkań musi się odbudować, a do tego potrzebne są zlecenia. Jeśli zatem w poprzednich latach rezygnowałeś z obsługi agencyjnej ze względu na wysokie koszty (a przynajmniej tak Ci się wydawało), to spróbuj teraz – mamy przeczucie, że złożona oferta pozytywnie Cię zaskoczy.

Po zdjęciu obostrzeń zacznie się szał

Uwierz, że cała branża eventowa, ale też jej klienci są od wielu tygodni w blokach startowych. Czekamy na pozytywne informacje z frontu walki z pandemią, co powinno skutkować odmrożeniem sektora. Liczba zapytań, jakie już spływają do nas od firm zainteresowanych organizacją eventu „po covidzie” każe nam sądzić, że gdy wreszcie będzie można bez przeszkód szykować wydarzenia stacjonarne nastąpi istna lawina. Wtedy znalezienie wolnego terminu będzie graniczyć z cudem.

Event to najlepszy sposób na pokazanie siły biznesu

Udało Ci się przetrwać pandemiczny czas? Gratulacje – to znak, że masz solidną, dobrze zarządzaną firmę, która nie poddaje się byle kryzysowi. Czas więc pokazać swoją siłę klientom, którzy zwłaszcza teraz będą zainteresowani współpracą z firmami godnymi zaufania, stabilnymi, przewidywalnymi. Dobrze zorganizowany event pozwoli Ci pokazać moc biznesu i pozyskać klientów osieroconych przez firmy, które nie miały tyle szczęścia i zostały pokonane przez kryzys.

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy