Eventy w Internecie są bez sensu? Niekoniecznie

Data wpisu: 16.10.2020

Wszyscy dobrze wiemy, w jak trudnej sytuacji znalazła się szeroko pojęta branża eventowa. Od wielu miesięcy nie odbywają się żadne duże wydarzenia komercyjne, kulturalne, nawet te sportowe zostały dość mocno ograniczone. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale już dziś można bez wielkiego ryzyka zakładać, że duża część eventów przeniesie się na stałe do Internetu. To wcale nie musi być zła informacja, bo istnieją takie kategorie imprez, które bardzo dobrze sprawdzają się w formule online. Kilka przykładów znajdziesz w naszym poradniku.

Konferencje prasowe

Z powodzeniem można je transmitować online, a nawet organizować w taki sposób, aby zainteresowane nimi osoby nie musiały fizycznie brać w nich udziału. Pytania można zadawać za pośrednictwem komunikatorów internetowych (np. Messenger), a transmisja może odbywać się poprzez Skype, Facebook czy dowolną inną platformę do streamingu wideo.

Sympozja

Choć ich solą jest możliwość spotkania się z innymi ekspertami w szerszym gronie, to pandemiczna rzeczywistość zmusza nas do szukania alternatyw. Akurat sympozjum spokojnie da się zorganizować w 100% online, transmitując wystąpienia prelegentów, a nawet przeprowadzając panele dyskusyjne za pośrednictwem platform wideo. Takie próby były już podejmowane i wraz z popularyzacją tego trendu można się spodziewać stałego podnoszenia jakości transmisji oraz zaplecza organizacyjnego.

Konferencje branżowe

Te również najlepiej sprawdzają się w formule offline, ale gdy się nie ma, co się lubi… Konferencje branżowe całkiem nieźle wypadają w wirtualnym świecie, zwłaszcza jeśli podstawą są tutaj wystąpienia ekspertów, wykłady czy warsztaty. Brakuje oczywiście elementu „kuluarowego”, jednak z punktu widzenia wartości merytorycznej taka konferencja zorganizowana online ma jak najbardziej sens.

Szkolenia

Organizowano je online na długo przed pandemią i jest pewne, że w obecnych realiach szkolenia online będą się cieszyć coraz większą popularnością. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić słuchaczom wysoki poziom kształcenia przy pomocy dobrze znanych narzędzi internetowych, jak Skype czy Zoom. Popularność szkoleń online jest już na tyle wysoka, że potrafimy sobie wyobrazić sytuację, w której są one organizowane częściej niż szkolenia stacjonarne.

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy