Impreza integracyjna po pandemii: dlaczego warto?

Data wpisu: 27.08.2020

Nie będziemy już przypominać tego, co spotkało nas wszystkich wiosną 2020 roku. Na pewno doskonale to pamiętasz i być może nawet odczuwasz tego skutki w swoim biznesie do dziś. Jedną z najgorszych konsekwencji pandemii w wielu firmach jest rozluźnienie relacji w zespole. To oczywiście efekt przejścia na pracę zdalną. Co można to poradzić? Najlepiej jak najszybciej zorganizować dla pracowników imprezę integracyjną. Sprawdź, dlaczego warto w to zainwestować.

Wzmocnienie relacji

Po okresie kwarantanny wszyscy jesteśmy spragnieni kontaktów z innymi ludźmi. Dotyczy to także Twoich pracowników. Nawet jeśli przed tym całym szaleństwem za sobą nie przepadali, to teraz warto dać im okazję do wspólnego spotkania – w końcu przez wiele tygodni mieli ze sobą wyłącznie kontakt online! Krótka impreza integracyjna pozwoli im odbudować więzi, co jest szczególnie ważne, jeśli na razie nie planujesz powrotu do biura.

Psychiczne odciążenie

Kwarantanna nie jest niczym przyjemnym i w wielu z nas zostawiła przykre wspomnienia. Zamknięcie w domu i maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich fatalnie odbija się na psychice, co ma również  negatywny wpływ na efektywność i motywację do pracy. Organizując niedużą imprezę integracyjną dla pracowników pozwolisz im nieco odsapnąć, nabrać dystansu i zapomnieć o tym, że ciągle siedzą przed komputerem.

Wrażenie powrotu do normalności

Wiele firm na razie nie planuje ponownego zaproszenia pracowników do biur. Zadziwiające, jak bardzo za nimi tęsknimy, prawda? Trudno jest teraz mówić o normalności, skoro większość spraw i tak załatwiamy zdalnie – na dłuższą metę jest to niestety męczące. Pracownicy nie pamiętają już, jak wygląda kolega z biurka obok, nie mają okazji, żeby się pośmiać czy obgadać szefa. Powinieneś więc stworzyć im choćby namiastkę takiej normalności – to na pewno pozytywnie wpłynie na ich motywację do pracy.

Uspokojenie zespołu

Równie ważne jest to, aby przekonać pracowników, że firma ma się nieźle i wcale nie planuje żadnych redukcji. Członkowie Twojego zespołu, odcięci od przedsiębiorstwa, nie mogą mieć pewności, że za kilka miesięcy nie będą musieli szukać pracy. Impreza firmowa będzie dla nich sygnałem, że nie mają się czego obawiać.

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy