Jak nie wykończyć uczestników konferencji? Przydatne wskazówki

Data wpisu: 28.08.2020

Konferencja jest dość specyficznym rodzajem eventu. Zwykle charakteryzuje się intensywnym programem i bywa przeładowana wiedzą, co skutkuje tym, że już po kilku godzinach część uczestników ma serdecznie dość. Może się wówczas okazać, że do końca konferencji dotrwają nieliczni. Aby temu zapobiec, warto wykorzystać dość proste sposoby na odprężenie zaproszonych gości i dodanie im energii do dalszego uczestnictwa w konferencji. Gotowymi pomysłami dzielimy się z Tobą w naszym poradniku.

Niezawodne przekąski

Przekąski są świetnym sposobem na to, aby uczestnicy konferencji przesadnie się nie nudzili i nie odczuwali zniecierpliwienia z powodu głodu. Warto zadbać o to, aby przekąski były dostępne dla gości przez cały czas – mogą to być na przykład małe kanapeczki czy inne dania z kategorii finger food.

Kącik kawowy

Konferencyjny standard, o którym nie wolno zapomnieć! Kącik kawowy stanowi takie towarzyskie centrum każdej konferencji. Regularnie zbierają się przy nim uczestnicy, którzy chcą odpocząć, napić się kawy czy poplotkować ze spotkanymi znajomymi. Stworzenie takiego kącika kosztuje grosze, a naprawdę bardzo pomoże gościom przetrwać wielogodzinną naukę.

Przerywnik rozrywkowy

W programie konferencji śmiało można zaplanować krótki panel rozrywkowy, podczas którego uczestnicy będą mogli się trochę rozerwać. Może to być na przykład występ muzyczny, pokaz, degustacja czy jakieś proste zajęcia sportowe. To super sposób na wypełnienie długiej przerwy i zminimalizowanie ryzyka, że część uczestników konferencji wykorzysta ją, aby po cichu wymknąć się do domu.

Rada

Panel rozrywkowy warto zaplanować także na sam koniec konferencji, bo to zachęci gości, aby nie opuszczali eventu przed czasem.

Koniecznie przeczytaj też nasz poradnik, w którym podpowiadaliśmy pomysły na uatrakcyjnienie przerwy podczas konferencji.

Strefa relaksu

Może mieć właściwie dowolną formułę, zależną od tego, na co pozwala dany obiekt. Za strefę relaksu można uznać nawet udostępnienie gościom pięknego ogrodu. Fajnie sprawdzają się pokoje do chillout’u, a w przypadku organizowania konferencji w eleganckim hotelu można pomyśleć o zaproszeniu uczestników do strefy SPA.

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy