Nie tylko firmy! Kto jeszcze korzysta z usług agencji eventowych?

Data wpisu: 21.11.2018

Choć współpraca B2B jest fundamentem działalności każdej profesjonalnej agencji eventowej, to coraz częściej zdarza się, że realizujemy także nieco mniej typowe zlecenia. Przynajmniej jeśli chodzi o stronę zamawiającą. Eventem może być przecież wszystko – nie tylko impreza firmowa, szkolenie, konferencja czy wyjazd integracyjny. W tym artykule zdradzamy, kto jeszcze chętnie korzysta z usług agencji eventowych, czerpiąc z tego wymierne korzyści.

Narzeczeni

Zaskoczenie? A jednak! Przyszli małżonkowie także wynajmują agencje eventowe, które mają im zagwarantować ślub i wesele niczym z bajki. Co prawda na rynku działają wyspecjalizowani wedding plannerzy, ale agencja ma jednak znacznie szersze możliwości w zakresie chociażby planowania atrakcji specjalnych (jak koncert muzycznej gwiazdy).

Choć może to brzmieć niczym fanaberia, to doskonale rozumiemy, że osoby dysponujące nieco większym budżetem weselnym chcą go powierzyć fachowcom i mieć pewność perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu.

Władze samorządowe

To „standardowy klient” agencji eventowych. Władze samorządowe korzystają z profesjonalnych usług przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń, jak dni miasta, festyny rodzinne, święto gminy czy uroczystości jubileuszowe.

Samorządowcy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że w dobie ogromnego wyboru rozrywek naprawdę trudno jest zainteresować mieszkańców jakimś wydarzeniem. Dlatego powierzają budżety agencjom eventowym, które dają gwarancję świetnej organizacji, a przede wszystkim dopasowania charakteru imprezy do oczekiwań uczestników.

Władze kościelne

Tutaj kolejne zaskoczenie, ale warto wiedzieć, że organizacja uroczystości o charakterze wyznaniowym wcale nie jest taką prostą sprawą. Co prawda władze kościelne nie muszą się raczej martwić o frekwencję, jednak coraz częściej zdarza się, że duchowni chcą dotrzeć także do młodszego grona wiernych. A tutaj trzeba się już postarać, by uatrakcyjnić wydarzenie.

Ponadto władze kościelne korzystają z pomocy agencji eventowych przy okazji organizacji dużych wydarzeń o zasięgu diecezjalnym lub krajowym. Przykładem mogą być chociażby Dni Papieskie.

Media

Eventy medialne wymagają bardzo dobrej organizacji. Nie jest natomiast tajemnicą, że media – zwłaszcza tradycyjne – przeżywają kryzys i bardzo trudno jest im zadbać o odpowiednie przygotowanie wydarzenia z wykorzystaniem tylko własnych zasobów. Stąd regularnie jesteśmy proszeni o zorganizowanie np. gali, imprezy charytatywnej czy akcji specjalnej, czyli wydarzeń o dużym zasięgu, promujących dany tytuł z branży mediów.

Pisząc krótko: mamy co robić. Cieszy to, że profesjonalna organizacja eventów nie jest już traktowana po macoszemu i coraz więcej podmiotów decyduje się skorzystać z usług zawodowców. Oczywiście jesteśmy także do Twojej dyspozycji.

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy